Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

Kova su COVID-19: tinkamai pasirengti padės ES investicijos

Kova su COVID-19: tinkamai pasirengti padės ES investicijos

Atlaikiusi pirmąjį COVID-19 infekcijos smūgį, Lietuva ir toliau investuoja į kovai su koronavirusu skirtą medicinos įrangą, vienkartines asmens apsaugos priemones, medikų mokymus.

Kovai su pandemija – 50 mln. eurų

Siekdama stiprinti šios infekcijos profilaktiką, diagnostiką, gydymą bei užtikrinti efektyvų valdymą ir kontrolę, Sveikatos apsaugos ministerija tam numato skirti apie 50 mln. eurų iš Europos regioninio plėtros fondo ir Europos socialinio fondo.

Už šias lėšas įsigyjama įranga ir apsaugos priemonės bus skirtos pagrindinėms COVID-19 paslaugas organizuojančioms ligoninėms: Vilniaus universiteto ligoninei Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninei Kauno klinikos, Respublikinei Šiaulių ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei, Klaipėdos universitetinei ligoninei.

Šios įstaigos pagal joms priskirtas teritorijas įranga ir priemonėmis aprūpins ir mažesnes apskričių ligonines.

Numatoma įsigyti dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų, funkcinių lovų, rentgeno aparatų, įvairios įrangos laboratorijoms, taip pat ne vieną dešimtį tūkstančių apsauginių kaukių ir kostiumų, respiratorių, vienkartinių pirštinių, avalynės.       

Gyvybes gelbėjantys EKMO  

Šiuo metu Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) vertina projektų vykdytojų pateiktas paraiškas bei papildomo finansavimo prašymus.

Įvertinusi pasaulio ekspertų prognozes apie galimą antrąjį pandemijos protrūkį rudenį ir ateinančius trejus metus bei siekdama pašalinti šio viruso padarinius, valdyti jo plitimą, Sveikatos apsaugos ministerija įgyvendins projektą, skirtą įsigyti infekcinių ligų gydymui būtiną įrangą (dirbtinės plaučių ventiliacijos, EKMO aparatus), kuria bus aprūpintos šalies sveikatos priežiūros įstaigos.

EKMO aparatai bus perduoti Santaros ir Kauno klinikoms – tai inovatyvi COVID-19 gydymui skirta kraujotakos palaikymo įranga, naudojama ypač sunkios būklės ligoniams, kuriems jau nepadeda nei deguonies terapija, nei dirbtinė plaučių ventiliacija. Ši įranga gali prisodrinti kraują deguonimi, kai to nesugeba padaryti paciento plaučiai. EKMO sistemos nemažai gyvybių išgelbėjo ir per 2009 metais pasaulyje kilusią beveik 15 tūkst. žmonių gyvybių nusinešusią vadinamąją kiaulių gripo pandemiją.

Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras koronaviruso infekcijos įkarštyje  organizavo ir įvykdė nuotolinius praktinius mokymus gydytojams ir slaugytojams. Jų metu medikai buvo apmokyti valdyti koronaviruso infekcijos plitimą, gydyti užsikrėtusius asmenis ir teikti jiems pagalbą.

Centro specialistai surengė nuotolinius mokymus 20-yje šalies ligoninių ir apmokė beveik 2 tūkst. sveikatos priežiūros specialistų tinkamai pasirengti galimai antrajai koronaviruso susirgimų bangai.

Papildys valstybės medicinos rezervą 

Tarp pareiškėjų – valstybės politiką ekstremaliųjų sveikatai situacijų valdymo srityje įgyvendinantis Ekstremalių sveikatai situacijų centras, kuris numato medicinos įrangos ir apsaugos priemonių įsigyti valstybės medicinos rezervui.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras asmens apsaugos priemonėmis ir kompiuterine bei ryšio įranga numato aprūpinti savo darbuotojus, dirbančius užkrečiamųjų ligų židiniuose bei oro ir jūrų uostų, automobilių kelių, geležinkelių tarptautiniuose valstybės perėjimo punktuose.

Tyrimus dėl koronaviruso infekcijos atliekanti Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija planuoja įsigyti laboratorinę įrangą, kuri leistų greitai ir efektyviai diagnozuoti virusinių kvėpavimo takų infekcijas, taip pat numatoma įdiegti laboratorinę informacijos valdymo ir procesų kontrolės sistemą.

Palikti atsiliepimą
En