Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

Kovai su onkologinėmis ligomis – moderniausias medicinos ginklas

Kovai su onkologinėmis ligomis – moderniausias medicinos ginklas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose atidarytas Gama peilio centras. Pirmosios operacijos šiuo inovatyviausiu radiochirurgijos aparatu bus atliekamos jau po savaitės – birželio 10 dieną.

Į gamą peilio įsigijimo ir priestato statybos projektą, kurį administravo Centrinė projektų valdymo agentūra, iš viso investuota 7,7 mln. eurų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.      

Gama peilis – tai labai tiksliai orientuotus jonizuojančius (gama) spindulius skleidžiantis aparatas, leidžiantis galvos smegenis operuoti be peilio ar skalpelio. Juo gydomi piktybiniai ir gerybiniai navikai, kraujagyslių ligos, funkciniai susirgimai, tokie kaip medikamentais nekontroliuojamas skausmas, epilepsija, Parkinsono liga, taip pat psichikos sutrikimai, akių, ausų, nosies, gerklės ir kitos ligos.

Gama peilio skleidžiami spinduliai be chirurginės invazijos, skausmo ir kraujo pasiekia giliausiais vietas ir veikia tiesiogiai ligos židinį, nepažeisdami šalia esančių organų ar audinių. Todėl šis metodas leidžia padėti žmonėms, kuriems anksčiau gydytojai niekuo padėti negalėjo.

„Anksčiau vaikus galėjome operuoti tik nuo 6 metų amžiaus, o dabar – nuo pat gimimo, taip pat dabar galime operuoti ir besilaukiančias moteris. Akies melanoma iki šiol buvo nuosprendis likti be akies, dabar ligą galime išgydyti ir akį išsaugoti. Ši inovatyvi technologija – tai didžiulis kokybinis šuolis medicinoje, gelbėjant žmonių sveikatą ir gyvybę“, – sako Kauno klinikų gydytojas neurochirurgas Andrius Radžiūnas.

Jo teigimu, Kauno klinikų įsigytas naujausias – penktosios kartos gama peilis turi ne tik standartinį  metalinį šalmą (stereotaksinį rėmą), bet ir specialią termoplastinę kaukę, kuri leidžia gydyti ne tik mažus, bet ir didelius navikus, nes gydymą galima skaidyti keliais etapais dienų ar savaičių laikotarpiu. Pati operacija trunka nuo 15 minučių iki valandos ar ilgiau, o pacientas jau kitą dieną gali vykti į namus.  

Kauno klinikų vadovas Renaldas Jurkevičius pabrėžia, kad ši moderniausia medicinos technologija medikus įgalina ne tik efektyviai padėti pacientams, bet ir sudaro sąlygas jiems patiems profesionaliai tobulėti ir tapti šios srities aukščiausios kompetencijos specialistais.    

Iki šiol pacientai iš Lietuvos gydytis šiuo neinvaziniu gydymo metodu buvo siunčiami į Čekiją, o dabar Kaune tikimasi sulaukti ligonių ir iš Latvijos, Estijos, Suomijos bei Lenkijos. Šiuo metu operacijų gama peiliu Kauno klinikose laukia 36 pacientai. Per pirmuosius metus planuojama atlikti apie 200, o per dvejus-trejus metus – 500 operacijų.       

Palikti atsiliepimą
En