Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

Santaros miestelyje iškils modernus mokslo centras

Santaros miestelyje iškils modernus mokslo centras

Jau šį pavasarį Santaros medicinos miestelyje Vilniuje užvirs Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslo centro statybos. Beveik trijų hektarų sklype šalia Nacionalinio vėžio instituto iškils biomedicinos mokslinių tyrimų veiklai, studijoms ir technologinei plėtrai skirtas naujasis centras, kurio bendras plotas sieks beveik 17,5 tūkst. kv. metrų.

Senieji Medicinos fakulteto pastatai M.K. Čiurlionio gatvėje ir toliau bus naudojami akademinei veiklai, o moderniame mokslo centre po vienu stogu įsikurs mokslininkai ir tyrėjai, podiplominių studijų studentai, rezidentai, doktorantai bei kvalifikaciją keliantys specialistai.   

Santaros miestelyje po vienu stogu sutelkus aukščiausio lygio infrastruktūrą ir biomedicinos mokslinį intelektinį potencialą, tarptautiniu lygiu pripažinta mokslinė veikla ir studijų kokybė įgaus naują impulsą, bus sukurtos itin palankios sąlygos inovatyvių technologijų plėtojimui, jų komercinimui ir praktiniam pritaikymui.     

Pastate, kurį sudarys šeši tarpusavyje sujungti 3 ir 4 aukštų korpusai, bus įrengtas specializuotų mokslinių laboratorijų kompleksas. Jame veiks širdies chirurgijos, kardiologijos ir angiologijos centras su hibridinėmis ir universaliomis operacinėmis, vivariumu, taip pat neurologijos, neurochirurgijos, infekcinių, plaučių ligų, alergologijos ir odontologijos mokslinės laboratorijos.

Mokslo centre suplanuotos konferencijų salės, auditorijos, konsiliumų, pasitarimų ir seminarų kambariai, kabinetai mokslininkams, doktorantams, bus įkurtas ir simuliacinės medicinos centras, vaistinė su vaistų gamybos laboratorija, praktinių užsiėmimų kambariai, biblioteka su skaitykla, sporto salė, kavinė.  

Bendra mokslo centro projekto vertė šiuo metu siekia apie 37,1 mln. eurų. Didžiąją dalį šios sumos  – 23,1 mln. eurų – sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos, kurias administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).

Projektą tikimasi įgyvendinti iki 2023 m. pabaigos.

Palikti atsiliepimą
En