Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

Šeimos gydytojams ir jų pacientams regionuose – milijoninės investicijos

Šeimos gydytojams ir jų pacientams regionuose – milijoninės investicijos

Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų lėšomis stiprinama šalies regionų pirminės asmens sveikatos priežiūros sistema. Beveik pustrečio šimto ambulatorinių gydymo įstaigų visoje Lietuvoje – šeimos medicinos centrų, klinikų, pirminės sveikatos priežiūros centrų, poliklinikų – dalyvauja projektuose, skirtuose gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą. Iš viso projektams iš ES struktūrinių fondų skirti beveik 25 mln. eurų.  

Šių investicijų tikslas – gerinti šeimos gydytojų paslaugas teikiančių gydymo įstaigų infrastruktūrą, kad regionuose, ypač kaimiškose vietovėse, būtų užtikrintas paslaugų prieinamumas ir efektyvus pacientų gydymas, ligų profilaktika bei ankstyvoji diagnostika.   

Didžiausias dėmesys skiriamas stiprinti ypač paplitusių lėtinių ligų – kraujotakos sistemos, onkologinių susirgimų prevencijai, taip pat vaikų ir vyresniojo amžiaus žmonių sveikatos priežiūrai. Savivaldybėse įrengiami nauji arba atnaujinami tiesiogiai stebimo tuberkuliozės gydymo kurso ir priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo kabinetai. Iki šiol didžia dalimi tokie kabinetai veikė tik didžiuosiuose šalies miestuose.          

Taip pat svarbu, kad ir patys pirminės sveikatos priežiūros specialistai dirbtų patogioje ir  šiuolaikiškoje aplinkoje. Todėl atnaujinamos gydymo įstaigų patalpos, įsigyjama medicinos ir kompiuterinė įranga, baldai bei automobiliai, reikalingi lankyti pacientus namuose.     

„Be ES investicijų visa tai įsigyti būtų neįmanoma, nes gydymo įstaigos neturi tam pakankamai lėšų. Ši pagalba – neįkainuojama“, - pabrėžia Jurbarko rajone Veliuonos miestelyje įsikūrusios privačios N.Dungveckienės šeimos klinikos vadovas Arūnas Dungveckis. 

Įgyvendindama projektą ši klinika įsigijo įrangą, reikalingą vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių kraujotakos sistemos ligų profilaktikai ir ankstyvajai diagnostikai, nešiojamą elektrokardiografą, dermatoskopą, tonometrą akispūdžiui matuoti, taip pat baldus bei odontologo darbo vietos įrangą. Bendra investicijų suma siekia 22 tūkst. eurų. 

Nedidelė šeimos klinika, kurioje darbuojasi dvi šeimos gydytojos ir septynios slaugytojos, aptarnauja 2600 pacientų, o gydytis ir protezuotis dantų į kliniką atvažiuoja pacientai net iš Kauno.

„ES investicijų galimybėmis naudojamės nuo pirmojo žingsnio – vieni pirmųjų Lietuvoje pasinaudojome PHARE programa savo klinikai įkurti. Dabar įgyvendiname jau ketvirtąjį projektą ir kiekvienas jų mums davė didžiulį postūmį gerinti gydymo ir pacientų aptarnavimo kokybę, plėsti paslaugų spektrą, leido mums patiems tobulėti“, - prasmingomis investicijomis džiaugiasi tris dešimtmečius Veliuonoje dirbanti šeimos gydytoja Nijolė Dungveckienė. 

Projektų vykdytojus regionuose atrinko savivaldybės, jų siūlomus projektinius  pasiūlymus  vertino ir tvirtino regionų plėtros tarybos. Šiuo metu pasirašytos 207 sutartys su gydymo įstaigomis, teikiančiomis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas pagal sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis. Projektus administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra.           

Palikti atsiliepimą
En