lten

ES fondų investicijos 2014-2020 m.

ES investicijos neįgaliesiems padės lengviau ir greičiau patekti pas gydytojus

2018.02.28

Specialiuosius poreikius turintys pacientai galės patogiau lankytis sveikatos priežiūros įstaigose: 15 Lietuvos rajoninių ligoninių įgyvendina Europos struktūrinių fondų priemonės projektus, pagerinsiančius sveikatos paslaugų prieinamumą. Projektams finansuoti viso paskirta 1,73 mln. Eur. lėšų.

Daugelis mažesniųjų miestų ligoninių lig šiol susidurdavo su infrastruktūros problemomis, kai jų pacientai turėdavo ne tik sveikatos problemų, bet ir specialiųjų poreikių. Ligoniai vežimėliuose sunkiai patekdavo į patalpas, nes kelio dangos nebūdavo jiems pritaikytos. Akliesiems nevisur buvo adaptuoti liftai, nuolat pasigęsta nuorodų, kabinetų pavadinimų lentelių su Brailio raštu.

Nevisiškai pritaikyta ligoninių infrastruktūra regionuose sukeldavo problemas, ne tik pacientams, bet ir darbuotojams. Pasak vieno iš projekto vykdytojų „VšĮ Kupiškio ligoninė“ direktorės, gydytojos Romos Ramanauskienės, jų ligoninės vidinėse patalpose esantis pagrindinis praėjimas sunkiai įveikiama kliūtis ne tik fizinę ar kitokią negalią turintiems pacientams, bet ir ligoninės personalui. „Nuolydžiai statūs ir slidūs, todėl vežimėliai neįgaliesiems rieda per greitai, o juos suvaldydami, naudojame dar ir daug fizinės jėgos“,- pasakojo R. Ramanauskienė.

Šiuo metu rajonų ligoninės investicijų dėka vykdo projektų darbus, kurie bus baigti iki kitų metų pirmojo ketvirčio pabaigos. Naudą pajus neįgalieji, juos lydintys asmenys, taip pat darbuotojai Kaišiadorių, Pakruojo, Varėnos, Kuršėnų, Rokiškio, Prienų, Joniškio, Šalčininkų, Lazdijų, Naujosios Akmenės, Biržų, Pasvalio, Anykščių, Kupiškio, Šakių ligoninėse. Jose bus sutvarkytos automobilių stovėjimo vietos, praėjimo takai, įėjimai, laiptinių ir koridorių dangos. Taip pat bus pakeisti seni liftai, įrengtos aiškios informacinės nuorodos, kabinetų numeriai, modernizuota įranga, įdiegtos papildomos priemonės (pacientų srauto valdymo sistemos).

 

 
 
Atnaujinta: 2018.02.28 11:02