lten

Rangos pirkimai: sukurta skaičiuoklė kainos ir kokybės santykiui vertinti

ES fondų investicijos 2014-2020 m.
2018.03.07

CPVA Pažeidimų prevencijos skyriaus specialistų komanda kviečia naudotis jų sukurta skaičiuokle – įrankiu, kuri padės vertinti kainos ir kokybės santykį rangos ir projektavimo paslaugų viešuosiuose pirkimuose.

„Pastebėjome, kad neretai ES investicijų projektų vykdytojai dėl trūkstamos kompetencijos kopijuoja kainos ir kokybės vertinimo kriterijus nuo kitų pirkėjų parengtų pirkimo dokumentų ir todėl savo rangos darbų viešajame pirkime taiko neobjektyvius vertinimo kriterijus“, – vieną iš priežasčių, kodėl šis įrankis sukurtas vardija jo bendraautorė Sigita Jurgelevičienė, CPVA Pažeidimų prevencijos skyriaus programos specialistė.

Be to, pasak S. Jurgelevičienės, poreikis rinktis kainos ir kokybės vertinimo kriterijus tik augs, nes pagal naująją Viešųjų pirkimų įstatymo redakciją, projektų vykdytojai, kurie yra perkančiosios organizacijos, įpareigoti ne mažiau kaip 30 procentų visų pirkimų organizuoti taikant kainos ar sąnaudų ir kokybės santykio arba sąnaudų vertinimą. Taip pat naujas įstatymas nuo šių metų pradžios nustatė pareigą darbų pirkimuose privalomai vertinti rangovo mokamo darbo užmokesčio dydį (tais atvejais, kai perkančioji organizacija vertina kainos ir kokybės santykį).

CPVA darbuotojų sukurta skaičiuoklė turi dvi dalis. Pirmojoje pateikiamos rekomendacijos pirkimo metu rengiamiems kriterijams: pasiūlyti ir aprašyti kriterijai, pateiktos rekomendacijos jų taikymui ir sutarties vykdymui. Iš viso siūloma virš 20 kriterijų, kurių beveik visi yra kiekybiškai išmatuojami, t. y. labai objektyviai įvertinami, ir tik du – ekspertinio vertinimo. Antrojoje sukurto įrankio dalyje galima rasti pačią skaičiuoklę, kuri automatiškai apskaičiuoja rezultatus, įvedus pirkime gautų pasiūlymų duomenis.

CPVA komanda kviečia naudotis sukurtu įrankiu ir būtinai išbandyti galimus kainos ir kitų parametrųreikšmių scenarijus dar iki pirkimo – įvertinant, ar teisingai projekto vykdytojas pasirinko kainos ir kokybės kriterijų santykį (lyginamąjį svorį).

Skaičiuoklę galima rasti čia.

 

 

 

Atnaujinta: 2018.03.07 18:46