Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa – tikriems ir tikslingiems darbams. Kas nuveikta nuo programos pradžios? - Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa - Centrinė projektų valdymo agentūra
lten

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa – tikriems ir tikslingiems darbams. Kas nuveikta nuo programos pradžios?

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa
2016.05.10

Sąlygų gerinimas nėščiosioms, gimdyvėms ir ką tik gimusiems jų mažyliams, mokslinių projektų finansavimas, teismų procesų tobulinimas, nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimas – sritys, remiamos Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos lėšomis.

Bendras šios programos biudžetas yra 72,26 mln. Šveicarijos frankų arba 65,2 mln. eurų. 75 procentai visų paramos lėšų skiriami sveikatos apsaugos projektų įgyvendinimui.

27 ligoninės, kurių pacientai – nėščios moterys, gimdyvės ir naujagimiai, pasipildė moderniais medicininiais prietaisais, ten dirbantis personalas kelia kvalifikaciją ir tobulina savo įgūdžius naudojantis naujausia įranga ir technologijomis, kurios  jau dabar padeda užtikrinti būsimos mamos ir ką tik gimusio vaikelio sveikatą. Šie projektai gerina teikiamų paslaugų kokybę, prieinamumą bei mažina netolygumus tarp rajonų ir miestų ligoninių. 24 Lietuvos ligoninės, kurios teikia paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams bei per metus priima ne mažiau 300 gimdymų, įgyvendina energijos tausojimo projektus. Šveicarijos lėšomis atnaujinama sena gydymo įstaigų elektros ir šildymo sistema, diegiami modernūs atsinaujinančių energijos šaltinių sprendimai, apšiltinami pastatai ir t.t. 

Dviejų šalių bendradarbiavimo dėka įgyvendinti 97 nevyriausybinių organizacijų projektai, kurie padidino NVO savarankiškumą bei sustiprino bendradarbiavimą su vietos savivaldos institucijomis. Fondo lėšomis finansuotos priemonės, skirtos kurti nevyriausybinių  organizacijų veikimui palankią aplinką, didinti jų finansinį savarankiškumą bei skatinti socialinį verslumą Lietuvoje.

Finansuota 20 mokslinių tyrimų ir institucijų partnerystės projektų, o vieno iš jų rezultatai prisidėjo prie Lietuvos vardo garsinimo tyrimais įrodžius, kad mūsų šalyje sukurta inovatyvi neurochirurginė įranga ir naudojama metodika yra itin tiksli, tad svarbi neurochirurgijos diagnostikai bei aktuali NASA veikloje.

Lietuvos teismuose sukurta bei įdiegta vaizdo perdavimo, įrašymo ir saugojimo sistema, leidžianti dalyvauti teismo posėdžiuose nuotoliniu būdu, o nusikaltimų aukoms – išvengti akistatų su pažeidėjais. Modernių technologijų įdiegimas taip pat leidžia mažinti konvojavimui skirtas išlaidas.

Siužetas apie Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą:

Atnaujinta: 2016.09.23 14:42