lten

Lietuvos ir Prancūzijos parama – Azerbaidžano privalomajam sveikatos draudimui diegti

Tarptautinis bendradarbiavimas
2017.03.20

Europos Sąjungos delegacija Baku pranešė, kad Prancūzijos ir Lietuvos konsorciumas įgyvendins ES Dvynių programos projektą „Parama diegiant privalomojo sveikatos draudimo sistemą Azerbaidžane“.

Dvejus metus Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ir Valstybinės ligonių kasos ekspertų komanda kartu su partneriais iš Prancūzijos stiprins Azerbaidžano valstybinės privalomojo sveikatos draudimo agentūros administravimo gebėjimus fondų kaupimo, finansų kontrolės ir sveikatos paslaugų pirkimo klausimais. Projekto metu bus kuriama privalomojo sveikatos draudimo įvedimui būtina teisinė bazė, finansinio valdymo sistema, bus įdiegti sistemai valdyti reikalingų informacinių technologijų pagrindai. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1,1 mln. eurų. Centrinė projektų valdymo agentūra atliks finansinį-administracinį projekto valdymą iš Lietuvos partnerių pusės.

Lietuvos institucijų paramą per ES Dvynių programą Azerbaidžanas pasitelkia jau septintą kartą. Bendradarbiavimas prasidėjo dalijantis parlamentų kovos su korupcija patirtimi, vėliau buvo stiprinama Azerbaidžano radiacinės saugos infrastruktūra, Kultūros ir turizmo ministerijos Turizmo departamento gebėjimai. Pernai laimėtas Azerbaidžano valstybės tarnybos modernizavimo, o šių metų pradžioje – valstybinių įdarbinimo paslaugų tobulinimo projektas.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 81 ES Dvynių projektų atranką už daugiau kaip 72,4 milijono eurų. 38 iš jų dalyvaujant Centrinei projektų valdymo agentūrai. Europos Komisijos 2014–2016 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke po Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Austrijos. 

Atnaujinta: 2017.03.20 18:01