Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

CPVA: viešųjų pirkimų sutartis galima keisti, bet reikės pastangų

CPVA: viešųjų pirkimų sutartis galima keisti, bet reikės pastangų

Viešųjų pirkimų sutartyse nurodytas kainas dėl pasikeitusių rinkos sąlygų teisėtai galima keisti. Visgi sprendimą peržiūrėti sutarties kainą priima tik pačios sutarties šalys ir jokia projektų finansavimą administruojanti institucija negali to uždrausti daryti.

„Klaidinga būtų manyti, kad ES finansavimą administruojančios institucijos draudžia keisti viešųjų pirkimų sutartis ir taip stabdo projektus bei žlugdo verslą, kuris dėl brangstančių žaliavų, rekordinės infliacijos ir tiekimo grandinių trukdžių nebegali sutartomis sąlygomis vykdyti viešųjų pirkimų sutarčių“, – sako Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) patarėja Neringa Virbickaitė.   

Pasak jos, jokių įgaliojimų drausti arba leisti keisti sutartis CPVA ar kitos kontroliuojančios institucijos neturi ir negali turėti.

„CPVA vertina viešųjų pirkimų sutarčių keitimo pagrįstumą bei teisėtumą ir gali patarti perkančiosioms organizacijoms ir tiekėjams, jei keičiant sutartis kyla ginčų. Esame pasiruošę bendradarbiauti, norime patarti, tačiau sprendimų už perkančiąsias organizacijas ir teikėjus tikrai nepriimsime”, – teigia CPVA patarėja N. Virbickaitė.   

Viešojo pirkimo sutarties kainos peržiūra įmanoma, bet reikalauja nemažų pastangų, siekiant įrodyti, oficialiais duomenimis ir dokumentais pagrįsti, kaip vienos ar kitos nenumatytos aplinkybės (karas, kainų augimas ir t.t.) daro įtaką sutarties kainai.

Nors kiekviena situacija yra individuali, CPVA, analizuodama sutarčių keitimo atvejus, kviečia atkreipti dėmesį, kuriuo metu paaiškėjo aplinkybės dėl kurių siekiama keisti sutarties kainą. Pavyzdžiui, jei aplinkybės buvo žinomos iki sutarties sudarymo, sutartį keisti visgi nėra teisinio pagrindo.

Taip pat svarbu įvertinti, ar ir kokia apimtimi nenumatytos aplinkybės daro įtaką sutarties kainai, ar nei viena iš sutarties šalių nebuvo prisiėmę rizikos dėl atsiradusio kainų pokyčio, nes įprasti kainos pokyčiai nelaikomi nenumatytomis aplinkybėmis. Be to, reikia turėti duomenis ir dokumentus, kurie pagrįstų, kad atsirado nenumatyta aplinkybė, jos nebuvo galima numatyti iki sutarties sudarymo, kad ji daro įtaką konkrečiai sutarčiai ar jos daliai.

CPVA įžvalgos dėl viešųjų pirkimų sutarčių keitimo šiandien pristatytos virtualiame renginyje „CPVA pataria: kaip keisti viešųjų pirkimų sutartyse užfiksuotą kainą“.

Renginio metu rodytas skaidres galite peržiūrėti ČIA

Palikti atsiliepimą
En