Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

Europos Komisija įvertino Lietuvos patirtį Dvynių programoje

Europos Komisija įvertino Lietuvos patirtį Dvynių programoje

Lietuvos patirtis Europos Sąjungos Dvynių programoje sulaukė išskirtinio dėmesio Europos Komisijos surengtame nacionalinių Dvynių koordinatorių susitikime Briuselyje. Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) buvo pakviesta savo ekspertinėmis įžvalgomis, taikant naująjį ES Dvynių vadovą, pasidalinti su tarptautine Dvynių koordinatorių auditorija.

CPVA, kuri nuo 2017 metų perėmė dalį nacionalinio Dvynių koordinatoriaus administravimo funkcijų, savo pranešime apibendrino Lietuvos institucijų patirtį, akcentavo naujojo Dvynių vadovo taikymo praktikoje problemines sritis ir pasidalino projektų įgyvendinimo rekomendacijomis.     

Dar prieš įstojant į ES, Lietuva dalyvavo Dvynių programoje kaip šalis paramos gavėja ir įgyvendino   PHARE programos projektus, siekiant valstybės valdymo sistemą priderinti prie ES standartų ir įgyvendinti reformas. Tuomet CPVA jau administravo 125 Dvynių projektus, kurie buvo skirti Lietuvos viešojo sektoriaus gerinimui.

Nuo 2004-jų Dvynių projektuose Lietuva dalyvauja kaip šalis donorė ir savo reformų patirtį perduoda ES Kaimynystės šalims bei šalims, besiruošiančioms stojimui į ES. Daugiausia projektų Lietuva viena ar kartu su partnerėmis įgyvendino Kroatijoje, Makedonijoje ir Moldovoje. 

Pagal laimėtų projektų skaičių mūsų šalis yra tarp lyderių kartu su tokiomis ES valstybėmis kaip Vokietija, Prancūzija, Italija.

CPVA pradėjus centralizuotai koordinuoti Dvynių programos projektus, Lietuva 2017 metais laimėjo net 7 Dvynių projektus ir tapo antra ES valstybe nare laimėtų projektų skaičiumi nusileidžiančia tik Prancūzijai.

Šiemet ilgametė patirtis CPVA kartu su Muitinės departamentu ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba padėjo laimėti pirmąjį Dvynių projektą Palestinoje, o iš viso kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais agentūra yra laimėjusi 51 Dvynių projektą. 

EK finansuojama Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus ir padeda joms įgyvendinti būtinas reformas.

 

 

Palikti atsiliepimą
En