Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

Spartinamos suplanuotos viešojo sektoriaus investicijos

Spartinamos suplanuotos viešojo sektoriaus investicijos

Visi suplanuoti viešojo sektoriaus projektai, finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų lėšomis, nepaisant pandemiją lydinčio ekonominio sąstingio, įgyvendinami toliau, o jų administravimo procedūros supaprastinamos ir trumpinamos. Apie tai antradienį, gegužės 5 d., spaudos konferencijoje kalbėjo finansų ministras Vilius Šapoka ir Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) vadovė Lidija Kašubienė.

„Nedaug sričių, kurių COVID-19 pandemija nebūtų paveikusi. Džiaugiuosi, kad ši neeilinė situacija ne tik nesustabdė, bet ir paspartino investicijas. Į viešąją infrastruktūrą investuosime  sparčiau ir daugiau, o spartindami išmokėjimus vykdomiems projektams palaikome valstybės įgyvendinamų projektų užsakymus bei skatiname rinką. Šiuo metu Centrinė projektų valdymo agentūra įgyvendina projektų už beveik 2 mlrd. eurų, o iki metų pabaigos planuoja pasirašyti dar 200 sutarčių, kurių vertė siekia 700 mln. eurų”, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

CPVA, be kitų savo administruojamų programų, yra atsakinga už kiek daugiau nei 3,1 mlrd. eurų Lietuvai tenkančių ES investicijų priežiūrą. Didžioji dalis investicijų yra nukreiptos į infrastruktūros projektus, tokius kaip medicininės įrangos įsigijimas, kelių priežiūra ir plėtra, socialinio būsto, mokyklų bei darželių statyba ar remontas. Pagrindiniai CPVA projektų vykdytojai – viešojo sektoriaus organizacijos: savivaldybių administracijos, ligoninės, mokyklos ir darželiai, universitetai, kultūros įstaigos.

CPVA šiuo metu įvairiomis priemonėmis greitina projektų finansavimą, mokėjimo prašymų tikrinimo tempą, kad rinkai reikalingos lėšos kuo greičiau pasiektų projektų vykdytojus, o per juos – tiekėjus ir rangovus.

Projektų vykdytojams – avanso galimybė

Kovo mėnesį patvirtinta Laikinoji tvarka, skirta projektų administravimo supaprastinimams, kaip vieną iš galimybių numato avanso išmokėjimus, net jei tai nebuvo numatyta projekte. Maksimalus avansas projektui gali būti didinamas iki 50 %.

„Pastebime, kad mūsų projektų vykdytojai aktyviai naudojasi avanso galimybe, tai jiems leidžia spartinti projektų veiklas ir greičiau atsiskaityti su tiekėjais už pristatytas prekes, suteiktas paslaugas ir atliktus darbus“, – sako CPVA direktorė Lidija Kašubienė.

Iš viso šiemet CPVA avansu išmokėjo beveik 28 mln. eurų. Sausį išmokėta beveik 400 tūkstančių, vasarį – kiek daugiau nei 4 milijonai, kovą – per 8 milijonus, o balandžio mėnesį kone dvigubai daugiau – 14,6 milijonų eurų avanso.

Šiuo metu CPVA prižiūri 1098 įgyvendinamus projektus, kurių vertė viršija 1,9 mlrd. eurų, o iki metų pabaigos planuojama pasirašyti dar apie 200 sutarčių, kurių vertė sieks daugiau nei 700 milijonų eurų.

Beveik trečdalis šiuo metu įgyvendinamų projektų yra skirti švietimo sektoriaus stiprinimui, po daugiau nei 150 projektų prižiūrima sveikatos bei socialinės apsaugos, susisiekimo ir regioninės plėtros srityse.

Vystomojo bendradarbiavimo veiklos – galimybė ieškoti naujų rinkų

CPVA, vykdydama Vystomojo bendradarbiavimo veiklas, šiuo metu aktyviai ieško galimybių Lietuvoje sukauptą viešojo administravimo patirtį perteikti užsienio šalims ir taip prisidėti prie mums svarbių ekonomine ir politine prasme šalių vystymosi. Tarptautinių projektų įgyvendinimas Lietuvos verslo ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijoms leidžia išplėsti savo veiklos ribas ir atrasti naujas rinkas.

Palikti atsiliepimą
En