Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

Socialinis receptas

Socialinio recepto iniciatyva, kuri skirta senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, siekiama stiprinti jų psichologinę gerovę ir psichikos sveikatą per jų įtraukimą į ilgalaikes nemokamas kultūros, sveikatingumo, neformaliojo švietimo ar kitas bendruomenėje ir savivaldybėje prieinamas veiklas.

Šeimos gydytojai ar jų komandos nariai, esant poreikiui, gali nukreipti senjorus į veiklas, kuriose jie gali turiningai praleisti laisvalaikį, bendrauti, susirasti bendraminčių.

Dalyvavimas veiklose, kurių metu kuriami socialiniai ryšiai, prisideda prie socialinės atskirties mažinimo, nerimo slopinimo, lėtinių ligų valdymo, geresnės psichologinės būklės, psichikos sveikatos ir negalios stigmos mažinimo.

Dalyvavimas Socialinio recepto iniciatyvos veiklose nemokamas.

Kaip gauti socialinį receptą?

Socialinis receptas veikia kaip algoritmas, kuriuo vadovaudamiesi pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių specialistų ar šeimos gydytojų komandų nariai, pavyzdžiui, gyvensenos medicinos specialistai, į Socialinio recepto iniciatyvą gali nukreipti senjorą, pristatydami tokią galimybę žodžiu arba padėdami užpildyti registracijos formą.

Socialinio recepto iniciatyvą savivaldybėse įgyvendina visuomenės sveikatos biure dirbantys koordinatoriai. Jų funkcijos apima bendradarbiavimą su partneriais, veiklų atranką, viešinimą, bendravimą su dalyviais.

Daugiau informacijos apie Socialinio recepto projektą: ČIA

Aktualų straipsnį rasite: ČIA

2023 m. Socialinio recepto iniciatyvos bandomasis projektas įgyvendintas Kauno, Šiaulių ir Vilniaus miestų bei Klaipėdos rajono savivaldybėse. Bandomajame projekte dalyvavo Kultūros ministerijai pavaldžios įstaigos – bibliotekos, muziejai, scenos meno įstaigos, pasiūliusios daugiau nei 50 įvairių senjorams pritaikytų kultūros, edukacinių veiklų.

Kultūros ministerija yra atsakinga už kultūros paslaugų, pritaikytų Socialinio recepto iniciatyvai, sutelkimą, Sveikatos apsaugos ministerija – už iniciatyvos įgyvendinime bendradarbiaujančių institucijų koordinavimą.

Socialinio recepto jungtinio projekto projektų konkursas

Šiemet į Socialinio recepto veiklų įgyvendinimą planuojama įtraukti visas norinčias, taip pat ir nevyriausybiniame sektoriuje veikiančias, kultūros paslaugas teikiančias įstaigas ir organizacijas iš 13-os Lietuvos savivaldybių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių miestų, Anykščių, Biržų, Rokiškio, Telšių, Tauragės rajonų bei Druskininkų, Marijampolės, Visagino savivaldybių. Šiose savivaldybėse kultūros ir meno paslaugas teikiantys viešieji ir privatūs juridiniai asmenys netrukus galės dalyvauti Socialinio recepto jungtinio projekto projektų konkurse, kurį administruos VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra.

Jungtinio projekto projektų konkursą preliminariai numatoma paskelbti birželio mėnesį.

Daugiau informacijos: ČIA

Daugiau klausimų galite užduoti: soc.receptas@cpva.lt 

Palikti atsiliepimą
En