Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
Pradžia
En

Veiklos sritys

Tarptautinis bendradarbiavimas

Tarptautinio bendradarbiavimo metu CPVA užsienio partneriams perduoda Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių programų administravimo patirtį.
 
Šios žinios itin aktualios į Europos Sąjungą dar tik besiruošiančioms stoti šalims, kuriose agentūra įgyvendina vystamojo bendradarbiavimo projektus ir yra pripažinta kaip tarptautinio lygio ekspertų komanda.
 
 
AKTUALU

Konkursų nuorodas dėl vystomojo bendradarbiavimo projektų Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigoms rasite čia

 

fas fa-briefcase

CPVA kompetencijos

Užsienio partneriai kaip CPVA kompetencijos įrodymą vertina 2004 m.  Europos Komisijos mūsų agentūrai suteiktą EDIS - Išplėstinės decentralizuotos įgyvendinimo sistemos - akreditaciją ir teisę savarankiškai įgyvendinti bei prižiūrėti PHARE ir Pereinamojo laikotarpio priemonės projektus.

2018 metais Europos Komisija, atlikusi Centrinės projektų valdymo agentūros veiklos vertinimą dėl papildomo standarto (Pillar Assessment), pripažino, kad agentūra atitinka Europos Komisijos nustatytus kriterijus ir gali tiesiogiai valdyti ES subsidijas.

 

far fa-handshake

Veiklos sritys

 

Europos Sąjungos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo iniciatyva skirta padėti besivystančioms šalims ir spręsti globalias problemas, tokias kaip žmogaus teisių užtikrinimas, skurdo ir socialinės nelygybės mažinimas ir kt. CPVA vystomojo bendradarbiavimo tikslus ir projektus įgyvendina pasitelkdami įvairias Europos Sąjungos finansuojamas programas ir projektus:

Dvynių projektai

Skirtingų šalių valstybinių institucijų bendradarbiavimo projektai, kuriais siekiama perduoti gerąją patirtį. Plačiau apie Dvynių projektus far fa-external-link

 

Netiesioginio valdymo projektai

Europos Komisija valdo biudžetą, kai projektus vykdo jos padaliniai jos būstinėje, ES delegacijos arba ES vykdomosios įstaigos. Valdymas reiškia dotacijų skyrimą, lėšų pervedimą, veiklos stebėjimą, rengovų atranką ir kt. 

Finansvimo programos valdomos netiesiogiai, kai jas vykdo ES šalys, ES nepriklausančios šalys, tarptautinės organizacijos ir ES šalių plėtros agentūros.   Plačiau apie netiesioginio valdymo projektus far fa-external-link

Palikti atsiliepimą
En