Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
En

Veiklos sritys

Projektavimo paslaugų ir (ar) rangos darbų pirkimų kainos ir kokybės santykio pasiūlymo vertinimo kriterijų skaičiavimo įrankis

ES fondų investicijos 2014-2020 m.
Paskelbtas:
2019-04-04
Tipas:
Metodinės rekomendacijos
Rūšis:
Skaičiuoklės

Šis įrankis  skirtas perkančiosioms organizacijoms padėti nustatyti tinkamus pasiūlymo vertinimo kriterijus bei palengvinti pasiūlymų įvertinimą pagal juos, siekiant išsirinkti ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą, kai yra taikomas kainos ir kokybės pasiūlymų vertinimo kriterijus.

Centrinė projektų valdymo agentūra teikia pavyzdinius projektavimo paslaugų ir (ar) rangos darbų pirkimų kainos ir kokybės santykio pasiūlymo vertinimo kriterijus, kurie galėtų turėti potencialią ekonominę naudą, ar padidina perkamo objekto  naudojimo efektyvumą, tačiau perkančioji organizacija kiekvieno viešojo pirkimo atveju turėtų įvertinti, kurie konkrečiai pasiūlymo vertinimo kriterijai jai yra svarbūs ir ar bus pasiekti konkretaus viešojo pirkimo tikslai. Taip pat Centrinė projektų valdymo agentūra skatina perkančiąsias organizacijas, įvertinus konkretaus siūlomo vertinimo kriterijaus naudą, svarbą, savo individualius poreikius bei konkretaus viešojo pirkimo objekto specifiką, atsakingai pasirinkti ir nusistatyti pasiūlymų vertinimo kriterijų lyginamuosius svorius.

Centrinė projektų valdymo agentūra atkreipia dėmesį, kad kai perkančioji organizacija siekia įsigyti tik statybos rangos darbus pagal iš anksto parengtą statinio techninį projektą ir planuojama pasirinkti ekonomiškai naudingiausio  pasiūlymo kainos ir kokybės santykio vertinimo kriterijų, ypatinga svarba ir dėmesys turėtų būti suteiktas numatomų pasiūlymų vertinimo kriterijų ir parengto statinio projekto sprendinių sąsajai. Techninis projektas - statinio projekto etapas, kuriame visi sprendiniai apibrėžiami pakankamai aiškiai, kad būtų įmanoma paskaičiuoti rangos darbų pasiūlymo kainą ir išsirinkti statinio statybos rangovą. Jeigu laimėjęs dalyvis pasiūlytų kitus (geresnius) projektinio sprendinio kokybės parametrus, nei nustatyta techniniame projekte, tai techninis projektas turėtų būti keičiamas. Perkančioji organizacija šiuo atveju turėtų planuoti tokio pakeitimo organizavimą (kas jį atliks ir koks tam bus skirtas laikas) arba, atsižvelgiant į dar būsimo rangos darbų viešojo pirkimo planuojamus nustatyti pasiūlymų vertinimo kriterijus, iš karto projektavimo paslaugų viešojo pirkimo metu numatyti užduotį techninio projekto rengėjui parengti projektinius sprendinius su plačia atitinkamų projektinių sprendinių kokybės parametrų pritaikymo galimybe. Kokie konkrečiai pasiūlymų vertinimo kriterijai galėtų būti taikomi  tam tikriems projektiniams sprendiniams, priklauso nuo projektuojamų darbų pobūdžio bei perkančiosios organizacijos siekiamo tikslo bei rezultato.

Palikti atsiliepimą
En