Viso rezultatų: Žiūrėti visus
lt
en
Pradžia
En

Veiklos sritys

Programos projektus įgyvendina

Valstybės institucijos ir jų ekspertai;

Įgaliotosios institucijos statusą turinčios įstaigos ir jų ekspertai.

 

Įgaliotosios institucijos (angl. Mandated Body) statuso gavimas:

Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujai ES Dvynių programos vadovo versijai būtina iš naujo gauti įgaliotosios institucijos statusą, kuris reikalingas viešiesiems juridiniams asmenims ir kitoms organizacijoms, norinčioms dalyvauti Dvynių programoje.

Europos Komisijos reikalavimus ir tvarką, kaip tapti įgaliotąja institucija, reglamentuoja ES Dvynių programos vadovo 4.1.4.2 straipsnis „Viešieji juridiniai asmenys ar kitos organizacijos“ (angl. Body or other semi-public entity).

Viešajam juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai gali būti suteikta viena iš dviejų įgaliojimo rūšių:

  • Pilnas įgaliojimas  (angl. full mandate)- kai užregistruota įgaliotoji institucija gali dalyvauti visuose Dvynių projektuose ir yra įtraukta į ES įgaliotųjų institucijų sąrašą;
  • Ad hoc įgaliojimas (angl. ad hoc mandate), kai institucija atlieka nedidelę specializuotą dalį veiklos konkrečiame Dvynių projekte ir nėra įtraukta į ES įgaliotųjų institucijų sąrašą.

 

Įgaliotosios institucijos statuso suteikimo tvarka:

  1. Įgaliotosios institucijos statusui gauti Nacionalinio Dvynių programos administratoriui Centrinei projektų valdymo agentūrai pateikiami šie dokumentai:
    • prašymas anglų kalba įgaliotosios institucijos statusui gauti – Dvynių vadovo priedas C17;
    • organizacijos steigimo nuostatai ar statutas lietuvių kalba.
  2. CPVA, išnagrinėjusi organizacijos prašymą ir pateiktus dokumentus, teikia išvadą dėl įgaliotosios institucijos statuso atitikimo Nacionaliniam Dvynių programos koordinatoriui LR Užsienio reikalų ministerijai.
  3. Nacionalinis Dvynių programos koordinatorius, patvirtindamas, kad organizacija atitinka nustatytus reikalavimus, prašymą įtraukti organizaciją į įgaliotųjų institucijų sąrašą perduoda Europos Komisijai.
  4. Europos Komisija įregistruoja organizaciją į ES įgaliotųjų institucijų sąrašą. Įgaliotosios institucijos statusas turi būti gautas prieš teikiant projektinį pasiūlymą.
Palikti atsiliepimą
En